KONTAKTY

Zmluvný partner SLOVAKTUAL
Trenčín 0903 461 379
Nové Mesto n/V 0918 772 651
napíšte nám
novemesto.slovaktual@gmaiil.com

NOVINKY

arr3NeprehliadniteZískajte farebné okná PASIV s trojsklom bez príplatku! AKCIA: Teraz môžete mať kvalitné farebné...

Na stiahnutie
KATALÓG – okná a posuvné dvere Trenčín a Nové Mesto nad Váhom

 

KATALÓG – Plastové okná a posuvné dvere SLOVAKTUAL

KATALÓG – Hliníkové okná a posuvné dvere SLOVAKTUAL

Nastavenie a údržba

Nastavenie kovania okien a nastavenie pántov dverí pozostáva z niekoľkých krokov.Nápomocné vám budú návody, ktoré si tu môžete stiahnuť.

Návod k obsluhe a údržbe plastových a hliníkových okien a dverí

Nastavenie kovania okien

Nastavenie hliníkových dverí

 

Údržba

Na plastové okno ako súčasť stavebného diela sú kladené vysoké technické požiadavky. Okrem dôležitého ošetrovania kovania okien by ste mali priebežne kontrolovať povrch rámov a krídiel, zasklenie a tesnenia a poškodené miesta ihneď opraviť.

Gumové tesnenie treba 1x ročne umyť saponátom a natrieť silikónovým olejom. Týmto spôsobom sa zabezpečí dlhá životnosť a funkčnosť tesniacich častí. Na čistenie používajte vždy len bežné čistiace prostriedky s nízkou agresivitou.

Pri realizácii omietok, oprave vnútorného ostenia alebo akýchkoľvek stavebných prácach nesmie v žiadnom prípade dôjsť k znečisteniu alebo zaneseniu komponentov kovania omietkovinou, maltou a pod.

Aby bola zachovaná funkčnosť otváravo-sklopného kovania (OS) pre plastové okná a balkónové dvere, je potrebné urobiť najmenej raz ročne nasledujúce úkony:

  • U častí kovania, ktoré majú bezpečnostný charakter, je potrebné v pravidelných intervaloch kontrolovať ich opotrebenie.
  • Všetky pohyblivé časti a uzatváracie miesta kovania je potrebné mazať. Uzávery a uzatváracie čapy mazať technickou vazelínou. Do všetkých vodiacich drážok kvapnúť pár kvapiek oleja na spodné tiahla.
  • Je potrebné používať iba také čistiace a ošetrovacie prostriedky, ktoré nenarušia ochranu proti korózii.